PSC Open Huis

Expo ‘Getekend in eenzaamheid’

Een zoektocht in woord en beeld

Eenzaamheid: een begrip dat we allemaal lijken te kennen, maar dat vaak moeilijk onder woorden te brengen is. Samen met journaliste Sarah Van Engeland ging PSC Open Huis op zoek naar een manier om dit vaak onzichtbare gevoel zichtbaar te maken.

Het resultaat is een aangrijpende expo waarin emoties, verhalen en kwetsbaarheid samenkomen in sprekende portretten en getuigenissen. De kracht van deze tentoonstelling ligt in haar ervaringsgerichte aanpak: mensen die zelf eenzaamheid ervaren tonen zich in hun volle menselijkheid en delen hun verhaal.

Twaalf collages + begeleidende gids

De expo bestaat uit twaalf beeldende collages, elk ontstaan vanuit een persoonlijk gesprek. Bij de werken hoort een gids waarin je als bezoeker dieper inzicht krijgt in het thema eenzaamheid en in de methodiek waarmee de expo tot stand kwam.

Zo krijgt het vaak abstracte begrip ‘eenzaamheid’ meer diepgang, nuance en kleur. Tegelijk wil de expo sensibiliseren en erkenning geven: voor wie zelf worstelt, en voor wie het beter wil begrijpen.

Expo ontlenen en uitbreiden

De tentoonstelling is beschikbaar als reizende expo en kan flexibel worden ingezet. Je kunt ze eenvoudig ontlenen, met of zonder extra omkadering:

  • een lezing of inleiding over het thema
  • getuigenissen van ervaringsdeskundigen
  • een interactieve nabespreking aan de hand van de gespreksmethodiek ‘Getekend in eenzaamheid’, die speciaal voor dit project ontwikkeld werd

Meer info en reservatie

Heb je specifieke wensen of wil je de expo combineren met een eigen werking? We bekijken graag samen de mogelijkheden.

Neem gerust contact op met
 Bart bart.vaneeckhoven@psc-antwerpen.be of +32 498 16 39 62
Ines – ines.quireyns@psc-antwerpen.be of +32 469 43 69 83.

Onze partner(s) bij dit project

KU Leuven

Scroll naar boven